Fotboll

DM HERR: Så spelas årets gruppspel

123 lag har anmält sig till årets distriktsmästerskap på herrsidan. Här är alla grupper, samt lagen som redan är klara för slutspel.

Gruppspelet spelas under vecka 9, 10 och 11.

Grupp 1:
Edenryds IF (5), Treby IF (6), Wä IF (6) och Österslövs IS (7).

Grupp 2:
Ekets GoIF (5), Finja IF (7), Skepparslöv IF (6) och Tollarps IF (6).

Grupp 3:
Hästveda IF (6), Linderöds IF (6), Snogeröds IF (5) och Viby IF (6).

Grupp 4:
Ballingslöv GoIF (6), Everöds IF (6), Höörs IS (7) och Perstorp Bälinge IK (5).

Grupp 5:
Allerums GIF (6), Härslövs IK (7), Ramlösa Södra IF (5) och Vikens IK (6).

Grupp 6:
Brunnby FF (5), Hasslarps BK (6), Lödde FF (7) och Vallåkra IF (6).

Grupp 7:
FC Kopparmöllan (6), Gantofta IF (5), Röstånga IS (7) och Tyringe IF (6).

Grupp 8:
Båstads GoIF (6), Hyllinge GIF (6), Jonstorps IF FK (5) och Medina IF (6).

Grupp 9:
Asmundtorps IF (6), IK Bergandy (5), Stattena IF (6) och Väsby FK (6).

Grupp 10:
Croatia Helsingborg KIF (5), Ekeby GIF (6), Mörarps IF (6) och Stehags AIF (5).

Grupp 11:
BK Landora (6), HF Olympia (6), Lunds BOIS (6) och Svalövs BK (5).

Grupp 12:
AIF Barrikaden (5), FC Näset (6), Hallands Nations FF (6), Harlösa IF (6).

Grupp 13:
AC Kvarnby (6), Furulunds IK (5), Klågerups GIF (6) och Limhamns FF (5).

Grupp 14:
Gylle AIF (6), Korpen Malmö IF (6), KSF Makedonija (7) och Linero IF (5).

Grupp 15:
BK Skansen (5), Bunkeflo FF (6), Löberöds IF (6) och Skivarps GoIF (5).

Grupp 16:
Heleneholms SK (7), IFK Klagshamn (5), Lindeborgs FF 1948 (6) och Örtofta IS (6).

Grupp 17:
Bara GoIF (5), Gislövs IF (6), Husie IF (5) och Västra Ingelstad IS (7).

Grupp 18:
KSF Srbija Malmö (5), Lunds FF (6) och Skanör Falsterbo IF (6).

Grupp 19:
Oxie SK (6), Skegrie BK (5), Teknologkårens IF LTH (5) och Tygelsjö BK (7).

Grupp 20:
Seveds FK (6), Svedala IF (6) och Uppåkra IF (5).

Grupp 21:
Skabersjö IF (5), Skånekurd FF (5) och Torna Hällestads IF (6).

Lag som redan är klara för slutspel:

Bjärreds IF (4), BK Olympic (2), Dösjöbro IF (3), Eskilsminne IF (1), Eslövs BK (3), FC Rosengård 1917 (2), FC Trelleborg (4), FK Besa (4), Fortuna FF (4), GIF Nike (4), Glumslövs FF (4), Hittarps IK (2), Hyllie IK (4), Hässleholms IF (2), Högaborgs BK (2), Höganäs BK (3), Hörby FF (3), IF Limhamn Bunkeflo (3), IF Lödde (3), IFK Hässleholm (2), IFK Malmö FK (2), IFK Trelleborg FK (3), IFÖ Bromölla IF (2), IK Wormo (3), KSF Kosova (4), Kulladals FF (3), Kvarnby IK (2), Kågeröds BoIF (4), Lunds BK (1), Lunnarps BK (4), Malmö City FC (3), Nosaby IF (2), Råå IF (4), Staffanstorp United FC (4), Södra Sandby IF (4), Torns IF (1), Tågarps AIK (4), Veberöds AIF (4), Vellinge IF (4), Åkarps IF (4), Åstorps FF (4) och Österlen FF (2).

Relaterade artiklar

Back to top button
Close