Fotboll

KVAL HERR: Så spelas höstens kvalmatcher

Årets säsong är över och det är dags för kvalmatcher runt om i Skåne. Nu har de kommande kvalmatcherna i division två till sex släppts och de spelas enligt följande.

Kval till Div 2

Match 1: Stafsinge IF – IF Limhamn Bunkeflo
Match 2: IF Limhamn Bunkeflo – Stafsinge IF

* Matchtider ej fastställda än. 

**********

Kval till Div 3

Grupp 11: BK Astrio, Åsa IF och Åstorps FF.

* Spelschema ej klart än. 

Grupp 12: FC Trelleborg, Fortuna FF, Tomelilla IF och Veberöds AIF.

2018-10-13 14:00 FC Trelleborg – Fortuna FF
2018-10-13 14:00 Veberöds AIF – Tomelilla IF
2018-10-20 14:00 Fortuna FF – Veberöds AIF
2018-10-20 14:00 Tomelilla IF – FC Trelleborg
2018-10-28 14:00 FC Trelleborg – Veberöds AIF
2018-10-28 14:00 Tomelilla IF – Fortuna FF

**********

Kval till HA4, omg 1:1 – spelas onsdagen den 10/10 klockan 19.00.

Match 1: Liga 06 IF – Croatia Helsingborg KIF
Match 2: Husie IF – Vanneberga IF
Match 3: Brunnby FF/Väsby FK – Svalövs BK
Match 4: Snogeröds IF – Borstahusens BK
Match 5: Skabersjö IF – Gärsnäs AIS
Match 6: Tosteberga/Nymölla IF – KSF Srbija Malmö

Kval till HA4, omg 1:2 – spelas lördagen den 13/10 klockan 14.00.

Match 1: Croatia Helsingborg KIF – Liga 06 IF
Match 2: Vanneberga IF – Husie IF
Match 3: Svalövs BK – Brunnby FF/Väsby FK
Match 4: Borstahusens BK – Snogeröds IF
Match 5: Gärsnäs AIS – Skabersjö IF
Match 6: KSF Srbija Malmö – Tosteberga/Nymölla IF

**********

Kval till HA4, omg 2:1 – spelas lördagen den 20/10 klockan 14:00.

Segr. match 1 – Kågeröds BoIF
Segr. match 2 – Billesholms GIF
Segr. match 3 – VMA IK
Segr. match 4 – Bjärreds IF
Segr. match 5 – KSF Kosova IF
Segr. match 6 – Genarps IF

Kval till HA4, omg 2:2 – spelas lördagen den 27/10 klockan 14:00.

Kågeröds BoIF – Segr. match 1
Billesholms GIF – Segr. match 2
VMA IK – Segr. match 3
Bjärreds IF – Segr. match 4
KSF Kosova IF – Segr. match 5
Genarps IF – Segr. match 6

**********

Kval till HA5 – Match 1 – spelas lördagen den 13/10 klockan 14:00

Torna Hällestads IF – Åhus Horna BK
Bosnien Hercegovinas SK – Billeberga GIF
Arlövs BI – Broby IF
FC Kopparmöllan – Askeröds IF
Svenstorps IF – Linero IF
Lönsboda GoIF – BK Skansen
Lunds BOIS – Teckomatorps SK
Trollenäs IF – IK Bergandy
Wä IF – Grevie GIK
BK Landora – Blentarps BK
Tollarps IF – Hyllinge GIF
FC Möllan – Öja FF
Näsums IF – Anderslövs BoIK
FC Örkelljunga – Edenryds IF
Brösarps IF – Harlösa IF
IFK Rössjöholm – Ariana FC

Kval till HA5 – Match 2 – spelas lördagen den 20/10 klockan 14:00

Åhus Horna BK – Torna Hällestads IF
Billeberga GIF – Bosnien Hercegovinas SK
Broby IF – Arlövs BI
Askeröds IF – FC Kopparmöllan
Linero IF – Svenstorps IF
BK Skansen – Lönsboda GoIF
Teckomatorps SK – Lunds BOIS
IK Bergandy – Trollenäs IF
Grevie GIK – Wä IF
Blentarps BK – BK Landora
Hyllinge GIF – Tollarps IF
Öja FF – FC Möllan
Anderslövs BoIK – Näsums IF
Edenryds IF – FC Örkelljunga
Harlösa IF – Brösarps IF
Ariana FC – IFK Rössjöholm

**********

Kval till HA6 – Match 1 – spelas lördagen den 13/10 klockan 14:00

Strömsborgs IF – Rinkaby GoIF
SoGK Charlo – Linderöds IF
Wisseltofta IF – FC Helsingkrona
Lödde FF – Munka Ljungby IF
Gärds Köpinge IF – Baskemölla IF
Bosniska FK Behar – Hallands Nations FF
Össjö IS – Kvidinge IF
Heleneholms SK – Skånes Fagerhults IF

Kval till HA6 – Match 2 – spelas lördagen den 20/10 klockan 14:00

Rinkaby GoIF – Strömsborgs IF
Linderöds IF – SoGK Charlo
FC Helsingkrona – Wisseltofta IF
Munka Ljungby IF – Lödde FF
Baskemölla IF – Gärds Köpinge IF
Hallands Nations FF – Bosniska FK Behar
Kvidinge IF – Össjö IS
Skånes Fagerhults IF – Heleneholms SK

Relaterade artiklar

Close
Close